58 ₴/л
52,20 ₴/л
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 299 грн
Вермікуліт є мінеральним продуктом природного походження багатим магнієм, що утворюється в результаті природного вивітрювання гідрослюди, має пористу структуру. Під час високотемпературної обробки відбувається випаровування води, завдяки чому матеріал збільшується в обсязі 25-30 разів. Кінцевий продукт має дуже низьку густину і надзвичайно довговічний. Існують різні способи використання вермикуліту: пророщування насіння і вкорінення живців, розведення розсади, в якості дренажу для кімнатних рослин горщиків, створення мульчуючого матеріалу для рослин, в якості розпушувача грунту, для зберігання посадкового матеріалу. Властивості вермікуліту сприяють підвищенню якості ґрунту, і, як наслідок – гарному зростанню та здоров'ю садових та кімнатних культур. Мінеральна суміш Вермікуліт містить корисні для рослин мікроелементи, створює оптимальну вологість для кореневої системи та перешкоджає виникненню кореневої гнилі. При поливі вбирає воду як губка до 3-5 разів більше за свій об'єм, а коли грунт починає висихати, поступово вивільняє її, тому застосування вермікуліту особливо корисне для вологолюбних кімнатних культур. Вермикуліт при додаванні до ґрунту, дозволяє значно покращити її структуру: підвищити аераційні властивості та збільшити вологоємність. За рахунок нейтрального показника pH Вермікуліт дозволяє в кілька разів знизити кислотність і призупинити процеси засолення грунту. Основні компоненти, що входять до складу вермикуліту: двоокис кремнію SiO2 (33-45%), окис алюмінію AI2O3 (6-18%), закис заліза FeО (1-3%), окис заліза Fe2O3 (5-17%), окис магнію MgO (14-30%); вода H2O (5-18%). Даний продукт ефективно використовується для вирощування розсади перцю, огірків, томатів, цибулі, селери, баклажан, полуниці, смородини, малини; горщиків: азалій, гортензій, орхідей, петуній, троянд, фіалок, кактусів, сукулентів.
Використання вермікуліту для пророщування насіння та укорінення живців.
Вермікуліт змішати з ґрунтом у співвідношенні 2:1, після чого висадити проросле насіння або пересадити кімнатні рослини в дану суміш. Або ж насипати вермикуліт у потрібну ємність, рясно полити водою, далі туди висівається насіння або поміщаються живці для проростання. Для насіння краще використовувати вермікуліт дрібних фракцій, а для живців – більший. Оскільки вермікуліт добре утримує вологу – полив потрібний рідкісний. Допускається змішування вермікуліту з торфом та піском у пропорції 2:1:1.
Використання вермікуліту при висадженні розсади, саджанців.
При висадженні розсади в грунт після пікірування, а також посадці саджанців на постійне місце, вермикуліт додається в ящики посадкові або в лунки, ретельно перемішуючи його з землею. Норма витрати - не обмежується і може становити до 1/4 частини об'єму ґрунту в ящику або посадковій лунці.
Використання вермікуліту в якості мульчі.
Найчастіше використовується такий спосіб мульчування ґрунту при вирощуванні кімнатних або оранжерейних квітів. Можна мульчувати вермикулітом і пристовбурні круги садових дерев (норма витрати: 6-8 л/1 м2), ягідних чагарників (норма витрати: 3-5 л/1 м2), квіти на клумбах (норма витрати: 2-3 л/1 м2).
Використання вермікуліту для поліпшення складу ґрунту.
У парниках та теплицях вермікуліт додається для покращення якості ґрунтосуміші. Восени після збирання врожаю, або навесні до посадки рослин, вермикуліт розсипається по поверхні ґрунту шаром до 10-15 см і перекопується.
Використання вермикуліту як дренаж.
Товстий шар вермікуліту великої фракції (до 1/4 від об'єму горщика) розміщують на дно горщиків квіток і ящиків для розсади. На дні горщика він стане чудовим дренажем - не гниє, вбирає надлишок вологи, покращує повітрообмін, дає прекрасні умови для розвитку кореневої системи.
Використання вермикуліту при транспортуванні та зберіганні посадкового матеріалу (бульб, насіння, цибулин, саджанців).
При необхідності транспортування або зберігання посадкового матеріалу коренева система саджанців плодових або декоративних рослин поміщається у вермикуліт і поливається водою. Після цього замотується у чорну стрейч-плівку. У такому вигляді саджанець може перебувати до 2-6 тижнів. Також надходять і з посадковими цибулинами та бульбами. Їх розміщують у контейнери або коробки, пересипають вермикулітом та збризкують водою. Плівкою краще не закривати і в міру підсихання слід зволожувати водою з розпилювача. І тут термін зберігання продукції становить до 4-6 місяців. Для зберігання цибулин квітів у зимовий час, бульби розташовують рядами в ящиках, пересипаючи мінеральними шарами завтовшки не більше 5 см. Так цибулини не захворіють і не загниють. Вермикуліт допомагатиме підтримувати потрібну температуру, вологість та газообмін.
Основні | |
---|---|
Виробник | Укрвермікуліт |
Країна виробник | Україна |